Prelekcje

Poniżej znajdziecie listę prelekcji wygłoszonych (lub nie) na WordCampie. Każda prelekcja ma swoją podstronę na której znajdziecie dodatkowe materiały takie jak prezentacje, skrypty itp.

Zarabianie na wtyczkach – to wcale nie takie trudne!

Wprowadzenie do tematu zarabiania na wtyczkach do WordPressa – począwszy od samego przygotowania strategii sprzedaży, po przygotowanie wtyczki od strony technicznej do sprzedaży i automatycznego licencjonowania przy płatnościach za pośrednictwem serwisu PayPal.

WP Cron – cykliczne zadania w WordPressie

W prezentacji zostanie omówiony wordpressowy harmonogram zadań. WP-Cron pozwala zaplanować zadania które będą się wykonywać co pewien okres. Pokażę na konkretnym przykładzie w jaki sposob używać WP-Crona w swoich wtyczkach lub szablonach.

WooFramework – silnik WooThemes praktycznie

Ta prezentacja, przeznaczona jest nie tylko dla deweloperów, ale również dla zwykłych użytkowników WordPressa. Daniel postara się w niej pokazać, czym jest WooFramework oraz jak w prosty sposób wykorzystać to, co jest w nim najlepsze. Od Panelu Opcji, Shortcodów do użytecznych funkcji, akcji i filtrów. Prelekcja, oparta jest na jego doświadczeniach pracy jako freelancer oraz Support Ninja.

Użytkownik też człowiek, czyli usability w praktyce

Prezentacja ma przede wszystkim zainteresować słuchaczy tematyką usability. Po krótkim wprowadzeniu do zagadnienia na praktycznych przykładach omówię swoisty dekalog każdego projektanta interfejsów. Przedstawię również optymalny proces tworzenia stron w zależności od dostępnego budżetu, a także narzędzia wspomagające projektowanie.

Sprzątaj po sobie!

Prezentacja adresowana jest zarówno do twórców wtyczek, jak i do ich użytkowników. Dla tych pierwszych będzie to zestaw dobrych praktyk, jakie należy umieścić w tworzonej wtyczce. Użytkownicu znajdą kilka istotnych rzeczy na jakie warto zwrócić uwagę przy używaniu, instalowaniu oraz usuwaniu używanych wtyczek. Prezentacja obejmie kwestie związane z wydajnością serwisu, a pomijane zazwyczaj przy tego typu prezentacjach, czyli jak na wydajnośc serwisu wpływa to co przechowują w bazie wtyczki i dlaczego tak się dzieje. Pokazane zostanie jaki wpływ na wydajność miał fakt sprzątnięcia bazy danych po tym, co zostawiły po sobie, prawidłowo wyłączone, a nieprawidłowo napisane wtyczki.

Pozycjonowanie WordPressa

Nie od dziś wiadomo, że najważniejszym źródłem ruchu dla stron internetowych są najczęściej wyszukiwarki. W prezentacji zostaną omówione najważniejsze wtyczki SEO, które warto wykorzystać przy optymalizacji. Poznasz też najciekawsze techniki pozycjonowania, na bazie których Twój WordPress zdobędzie wysokie miejsca w Google.

Na czym WordPress stoi. O serwerach słów kilka

Gdy rośnie ruch na stronie coraz większe znaczenie ma serwer na który obsługuje naszą witrynę. Z prezentacji dowiecie się jak wybrać odpowiedni serwer VPS, jak go skonfigurować i zoptymalizować pod kątem WordPressa. Kiedy i jak zabezpieczać nasz serwer przed tymczasowym gwałtownym wzrostem ruchu (DDoS, efekt wykopu). A może zastanawialiście się kiedy jest ta pora kiedy należy sięgnąć chmur i przejść na coś więcej niż VPS?

Klienci freelancera: raport z pola bitwy i studium (ciężkich) przypadków

Opowiem o ludziach, których spotykałem przez ostatnie 2 lata pracy jako WP-freelancer. Będzie o świetnych klientach, którzy stanowią większość. Będzie też o rzadziej spotykanych… klientach nietypowych. Ludziach o specyficznych potrzebach, wymaganiach i idiotycznym budżecie. O tych zupełnie urwanych z choinki. Statystyki na szczęście są po naszej stronie. A z odmieńcami można sobie poradzić. Jak? Mam kilka pomysłów i opowiem o nich w prelekcji.

Ile zarabiamy na WordPressie?

Czy na WordPressie można zarobić? Czy wystarczy na ZUS? Czy większość na WordCamp przyjechała PolskimBusem za złotówkę? ;) Ta krótka prezentacja wyników ankiety prowadzonej na dev.wpzlecenia.pl ujawni jak wygląda polski rynek WordPressa. Czy mam się czego wstydzić? Czy swoimi cenami psuję rynek? Przyjdź, posłuchaj i porównaj jak sam wypadasz na tle innych.

How we’re building a business around Wysija

[prelekcja w języku angielskim] Is it easy to make a living out of a plugin? In this talk, Kim goes through the first 12 months of creating a freemium plugin called
Wysija . What to do, what not to do.

Framework GavernWP

GavernWP to nowy framework stworzony przez GavickPro, dystrybuowany wraz z darmowym szablonem Meet GavernWP. Prezentacja ta ma na celu zaprezentowanie kluczowych możliwości frameworka – zarówno z punktu widzenia developera (struktura szablonu, konfiguracja z użyciem plików JSON itd.) jak i zwykłego użytkownika WordPressa (Widget rules, wbudowane Shortcodes itd.)

E-commerce na WordPressie

WordPress jest coraz częściej traktowany jako CMS a nawet framework do budowy różnych aplikacji internetowych. Coraz więcej na wordpressowym rynku pojawia się wtyczek i skórek, które pozwalają prowadzić sklep internetowy. Podczas prezentacji postaram się przedstawić i porównać wybrane platformy e-commerce dla WordPressa, które chociaż częściowo są przygotowane do obsługi polskiego klienta (posiadają co najmniej oficjalną bramkę polskiego systemu płatności).

Dziel się pasją! Platforma WordPress w Onecie

W 2010 roku w trakcie pierwszego w Polsce WordCampu w Łodzi Onet ogłosił utworzenie nowej usługi blogowej – blogujący.pl – w całości opartej na wordpressie. Jednymi z pierwszych użytkowników byli właśnie uczestnicy WordCampu :) Dzisiaj, dwa lata później, platforma WordPress Onetu obsługuje setki tysięcy blogów, a za chwilę będzie ich około dwóch milionów. Zapraszamy na prezentację, na której przedstawimy wyzwania i problemy związane z obsługą tak dużej platformy.

Błędy userów, niedoróbki koderów

Przedmiotem prezentacji jest przegląd błędów jakie popełniają użytkownicy podczas pracy z własnym serwisem i koderzy tworząc wtyczki i skórki. Zgrubna analiza wpływu tych błędów na użyteczność serwisu i jego pozycjonowanie.

Analityka internetowa, czyli czego możesz się dowiedzieć o swoich użytkownikach dzięki GA

Prawdopodobnie każdy z nas ma na stronie zapięty kod GA, ale często jest tak, że zbierane w Google Analytics dane są analizowane bardzo powierzchownie. Prezentacja ma na celu pokazanie, na przykładzie kilku ciekawych i znanych w polskim internecie stron, Czego możemy dowiedzieć się o użytkownikach – w jaki sposób do nas trafiają, jak poradzić sobie z problemem „(not provided)”, jak ocenić jakość źródeł kierujących ruch do naszej strony oraz jak zmierzyć opłacalność prowadzenia działań marketingowych w internecie. Opowiemy też o tym, jak skonfigurować Google Analytics pod kątem WordPress’a, tak aby gromadzić dane o wyszukiwaniu, autorach, kategoriach itp.

Możliwość komentowania została wyłączona.