Prelegenci

Prelegenci to złoto każdej konferencji i WordCamp nie należy do wyjątków. Poniżej przedstawiamy krótkie informacje o każdym, kto zechciał podzielić się z nami swoją wiedzą.

Adam Selin

Wielki zwolennik wirtualizacji, przede wszystkim chmur obliczeniowych. Miłośnik open source oraz optymalizacji serwerów (nie lubi skryptów typu „RamHog”, które są źle zoptymalizowane i chętnie podjadają duże ilości pamięci). Od 15 roku życia związany z branżą Web Hostingową i od zawsze samouk. Ceni sobie dobre whiskey w doborowym towarzystwie. Słucha epic rocku, power metalu, symphonic metalu. Prywatnie wesoła osoba z dystansem do siebie, która wolny czas spędza ze znajomymi. Interesuje się także rynkiem gier MMORPG. Administrator z pasji.

Arkadiusz Podlaski

Właściciel agencji interaktywnej Webito.pl. Od wielu lat specjalizuje się w marketingu internetowym. Doświadczenia zdobywał m.in. jako marketing project manager w wydawnictwie Złote Myśli i specjalista SEO/SEM w grupie serwisów ogłoszeniowych Gratka.pl. Kolejne sukcesy osiągał w spółce Gratka Technologie, pracując nad zaawansowanymi projektami technologicznymi z obszaru SEO i Social Media. Obecnie współpracuje z grupą wydawniczą Polskapresse. Swoją wiedzą dzieli się również na łamach bloga ArkadiuszPodlaski.pl oraz w postaci książek i szkoleń.

Arkadiusz Stęplowski

Dinozaur pamiętający czasy LOAD „*”,8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak „dziki zachód” internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie menedżer informacji zarządzający treścią w kilku projektach różnej wielkości. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Bloger z zamiłowania.

Daniel Dudzic

Przygodę z WordPressem i freelancingiem zaczął zaraz po skończeniu liceum. Pracował dla firm i klientów prywatnych z Polski, USA, RPA, i Brazylii. Pasjonat nowych technologii, designu i typografii. Wielki fanatyk WordPressa. Na co dzień, student kierunku Multimedia Design and Communication w Danii, oraz Webdeveloper i Support Ninja w WooThemes. Zamiast kawy pija Yerba Mate.

Katarzyna Karus

Właścicielka studia interaktywnego Hello! Studio, gdzie zajmuje się głównie projektowaniem UX. Co-founder Sugentum, startupa, który mocno namiesza w e-commerce. Dziwną przyjemność czerpie z testowania interfejsów i obserwowania reakcji klientów na przedstawiane wyniki. Twierdzi, że nic nie jest niemożliwe i tą zasadą kieruje się w codziennej pracy, najczęściej z wykorzystaniem WordPress. Wolne chwile spędza w kuchni i na torze gokartowym.

Kim Gjerstad

Kim works on a newsletter and post notification plugin called Wysija: what you send is just awesome!. He lives in France, was born in San Francisco, raised in Maputo and Montréal. His home was Kinshasa for 5 years. After all that, he fell in love with WordPress. And has been living online ever since.

Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl oraz dev.WPzlecenia.pl

Łukasz Rysiak

Przez długi czas byłem szefem IT w Nextweb Media (gadzetomania.pl, natemat.pl, abczdrowie.pl) gdzie szlifowałem swoje umiejętności związane z WP, głównie w zakresie optymalizacji wydajności. Około rok temu zająłem się własną działalnością, skupiającą się w okół analityki internetowej. Pracując przy dużych serwisach, zawsze pojawiają się pytania o to, skąd bierze się ruch, w jaki sposób użytkownicy chodzą po stronie, co jest dla nich interesujące, skąd się biorą zmiany w statystykach, które parametry są tak naprawdę wartością dla serwisu – na te pytania możemy odpowiedzieć dzięki analityce i właśnie to sprawia, że jest ona tak fascynująca.

Łukasz Więcek

Z wykształcenia elektronik, z zamiłowania WordPressowiec i majsterkowicz z pasji. Blogowaniem zajmuje się od 8 lat, jednak wszystkie jego stare blogi zostały ostatnio przyćmione przez nowe dziecko – Majsterkowo.pl

Maciej Kuchnik

Od kilku lat związany z WordPressem, zaczynał od prostych wtyczek na potrzeby portalu mojabochnia.pl, dziś prowadzi firmę zajmującą się kompleksowymi wdrożeniami WordPressa – indelso.pl. Na bazie WordPressa tworzy różne projekty, od prostych firmowych stron, przez portale, kończąc na aplikacjach webowych.

Marcin Pietrzak

Entuzjasta i ewangelista WordPressa z którym jest mocno związany zawodowo i hobbystycznie, dzięki czemu robi to co uwielbia. Na codzień opiekuje sie
najwiekszą w Polsce, pod względem ruchu, siecią serwisów opartych właśnie na WP. Stały uczestnik WordCampów, w Łodzi jako słuchacz, w Poznaniu jako prowadzący. Od 12 lat prowadzi własną, jednoosobową firmę: iWorks, skupiając się przez ostatnie kilka lat na wdrożeniach WordPressa, używając go tak, jak nigdy nie przypuszczał, że można go użyć.

Marek Kowal

Od 12 lat związany z Portalem Onet.pl. Zaczynał pracę jako administrator, aktualnie pracuje na stanowisku dyrektora Departamentu IT. Fan nowych technologii oraz nowych gadgetów. W wolnym czasie gotuje i czyta książki.

Michael Stanowski

Michał Żuk

Człowiek orkiestra. Od wielu lat fan i propagator WordPressa. Szczególnie zainteresowany wykorzystaniem WordPressa jako frameworka do budowy aplikacji internetowych. Obecnie prowadzi własną działalność pomagając firmom z sektora MSP w projektach informatycznych i marketingowych.

Paweł Pela

Freelancer, od prawie dwóch lat zawodowo zajmuje się tworzeniem serwisów opartych na WordPress. Lubi opowiadać. Na zeszłorocznym WordCampie w Poznaniu zdobył serca słuchaczy i tytuł najlepszy z najlepszych wśród prelegentów swoim wystąpieniem na temat pracy freelancera. Niedługo także wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu PR w sieci na WSAiB w Gdyni. Ma na dysku folder „Szaleni Klienci”, w którym trzyma maile od bardzo dziwnych osób.

Tomasz Dziuda

Lead developer w GavickPro. Swoją przygodę z WordPressem zaczął kilka lat temu – równolegle z Joomla!. Od zawsze uważał, że każdy z tych CMSów ma swoje zalety i wady. Obecnie jego głównym celem jest przenoszenie najlepszych cech obu CMSów między frameworkami Gavern oraz GavernWP.

Możliwość komentowania została wyłączona.